Wymyśliłeś jak ogrzać dom za darmo to podziel się z Nami w komentarzu, takie ogrzewanie nie jest proste i często wiąże się z kombinowaniem lub dość dużą inwestycją na początek.

Sposoby ogrzewania domu za darmo

W tym wpisie pominę Wasze złote myśli na temat podbierania węgla z wagonów itp. skupię się wyłącznie na legalnych darmowych sposobach ogrewania domu. Po pierwsze na uprzywilejowanej pozycji są osoby nie mieszkające w mieście, ponieważ dużo łatwiej jest ogrzewać się za darmo na wsi niż w mieście.

W mieście w blokach, dość ciężko jest cokolwiek wymyślić, chyba jedynym pomysłem są dwa-trzy panele fotowoltaiczne na balkownie, które można połączyć z grzałkami DC i ogrzewać grzejnik, zawsze coś jeśli ciepłownia wyłączy ogrzewanie.

Jeśli mieszkasz na wsi, możesz tak jak większość użyć kominka czy piecyka w którym będziesz palić pozyskane za darmo drewno. Drewno pozyskasz nie tylko w lesie, możesz pozyskać połamane drewa po silnym wietrze, czy zbierać z firm połamane palety itp.

Kolejny sposób ogrzewania domu za darmo to zakup taniej koparki kryptowalut (Bitmain S9), koparki produkują duże ilości ciepła, którym ogrzejesz dom np. przez rozprowadzone kanały z kominka. Sprzedając kryptowaluty uzyskasz pieniądze na energię elektryczną.

jak ogrzać dom za darmo z fotowoltaiki

Jak ogrzewać dom za darmo lub prawie za darmo?

Jeśli nie chcesz prosić się o darmowe drewno, czy inwestować w koparki (ok. 2 tys. zł) to możesz postawić na tanie metody ogrzania domu.

Najtańsze sposoby ogrzewania domu to:
-gruntowa pompa ciepła
-gazowy kocioł kondensacyjny
-powietrzna pompa ciepła z fotowoltaiką w modelu net-meteringu