Powietrzna pompa ciepła cena z montażem to wydatek, który mocno obciąża domowy budżet. W tym wpisie dowiesz się jak kupić pompę ciepła taniej i jaką pompę ciepła wybrać. Przedstawię Tobie formy finansowania pompy ciepła z montażem i sprawdzone marki, które działają latami.

Nie zastanawiaj się dłużej czy zabraknie ekogroszku, tylko przeanalizuj czy pompa ciepła bez fotowoltaiki się opłaca i zainwestuj w bezpieczne nowoczesne źródło ogrzewania.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem, czy bez montażu

Wybierając pompę ciepła na początek oblicz jaką moc pompy potrzebujesz, to proste. Musisz przemnożyć liczbę m2 użytkowych domu jednorodzinnego razy 0,05 kW/m2, ten współczynnik przyjmujemy dla nowoczesnych ocieplonych domów. Do starszego domu lub firmy przyjmij 0,06 -0,07 W/m2. Przykład dla nowego domu 200 m2 to 200 m2 x 0,05 kW/m2 wynik to 10 kW.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem, czy bez montażu to podstawowy dylemat inwestora. Osobiście kupując urządzenia do domu nie wybieram opcji z montażem, bo wiem że wtedy płacę podwójnie. Osobiście wolę wybrać znacznie lepsze urządzenie, lepszej firmy z gwarancją producenta i zlecić instalację autoryzowanemu lokalnemu instalatorowi (w kilka minut znajdziesz takiego na OLX lub na stronie producenta). Powietrzna pompa ciepła cena z montażem może Cię zaskoczyć, instalatorzy często „dokładają” na pompie ciepła i na samym montażu.

Profesjonalny montaż powietrznej pompy ciepła przez autoryzowaną firmę instalatorską powinien się kształtować w granicach 7-20% kosztu pompy ciepła.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem, ale jakiego producenta wybrać

Topi producenci pomp ciepła to:

1. VIESSMANN

2. OCHSNER

3, VAILLANT

4. DANFOSS

5. DAIKIN

Moim zdaniem warto postawić na wiodących producentów, przecież chcesz by Twoja pompa służyła przez lata, żeby był dostęp do serwisu i części. Po drugie gwarancja wiodących producentów jest znacznie pewniejsza, niż chińskich producentów, którzy dzisiaj są, a jutro może ich nie być, zgodnie z zasadą „do bramy i się nie znamy”.

Jednak powietrzna pompa ciepła cena z montażem nie jest na mój budżet, co zrobić?

Jeśli pompa ciepła z montażem nie jest na Twój budżet, warto kupić pompę ciepła osobno i zlecić montaż (wykonawców znajdź lokalnie, zapytaj znajomych hydraulików lub sprawdź na olx).

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem w prostym kredycie lub leasingu

Jeśli szukasz kredytu na pompę ciepła z montażem warto sprawdzić oferty wiodących banków takich jak Santander (link), PKO (link) i Credit Agricole (link). Inna opcja finansowania pompy ciepła z montażem to leasing np. EFL (link). Oczywiście to nie jest porada inwestycyjna, tylko przykładowy sposób sfinansowania pompy ciepła z montażem. Przecież nie chcesz marznąć zimą!