Jadąc nad Bałtyk, musisz naprawdę dobrze zaplanować trasę samochodem elektrycznym, ponieważ nadal nie ma zbyt wielu szybkich ładowarek na wybrzeżu, czy na Kaszybach. W tym wpisie opiszę najlepsze stacje ładowania samochodów elektrycznych w Kołobrzegu i okolicach, dodatkowo zamieszczę mapę na której szybko znajdziesz ładowarki o których piszę.

Najlepsze stacje ładowania samochodów elektrycznych w okolicy Kołobrzegu

Jadąc do Kołobrzegu nie masz co liczyć na solidne szybkie stacje ładowania, w tej okolicy jest bardzo mało stacji ładowania samochodów elektrycznych, co więcej większość wolnych ładowarek jest lokalizowanych pod hotelami i jest dość trudno dostępna. Hitem pomorza są stacje ładowania płatne na dodatkowo płatnych parkingach, takie rozwiązania znajdiesz w tej okolicy. Chyba jedynie bardziej irytujące mogą być tylko ładowarki na parkingach, gdzie przy ładowarce podchodzi Pan i proponuje, że „popilnuje za złotóweczkę”. Przechodząc do konkretów, ranking najlepszych ładowarek w okolicy Kołobrzegu otwiera i zamyka ta sama lokalizacja na S6, czyli:

1. ORLEN MOP Jarkowo Północ i MOP Jarkowo Południe z ładowarkami 100 kW

i długo, długo nic kolejna szybka ładowarka z której chciałbyś skorzystać ma moc 350 kW i jest na Bornholmie.

2. GreenWay ul. Wschodnia 20 22kW

3. EV+ ul. Kasprowicza 24 22kW i Bałtycka 2 11 kW

 

NOXO planuje budowę w Kołobrzegu ładowarki warto śledzić, poza powyższym Top 3 znajdziesz kilka ładowarek 11 kW pod hotelami, które są tak słabe, że nie dodam ich do mojego rankingu. Przy paży na ul. Plażowej 1 jest słupek Energi 2x22kW, który czasami działa.

Jadąc do Kołobrzegu przez Człuchów (Stacja MOYA ul. Koszalińska 27A 50 kW), czy Koszalin (MZK ul. Wąwozowa 1A 50 kW)

Planowane ładowarki w Kołobrzegu:

– GreenWay pod Leroy Merlin

-NOXO

 

Mapa stacji ładowania Kołobrzeg i okolica

Mapa poniżej przedstawia lokalizacje ładowarek w Kołobrzegu i okolicy, dzięki tej mapie szybko odnajdziesz stacje ładowania wymienione w rankingu powyżej.