Koszt budowy farmy fotowoltaicznej 1mw w 2022 roku to ok. 3 mln zł netto. Akualnie w 2022 roku dość trudno jest doprowadzić projekt fotowoltaiczny do etapu RTB i wybudować własny projekt farmy fotowoltaicznej, ponieważ:

-wiele wniosków o warunki przyłączeniowe jest odrzucanych

-długo trwa etap uzyskania decyzji środowiskowej i WZ

-niechęć sąsiadów generuje protesty społeczne

 

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej 1 MW cena pod klucz

Jeśli chcesz posiadać farmę fotowoltaiczną możesz nabyć projekt z warunkami przyłączeniowymi, w 2022 projekt na etapie RTB kosztuje ok 155000 EUR/MWp. Możesz też kupić wybudowaną farmę, lecz ceny przekraczają 1 mln EUR netto/ MWp.

 

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej 1 MW, kiedy się zwraca

Aktualnie najszybciej zwraca się farma z której zużywasz, Nasi klienci którzy zainwestowali w farmy fotowoltaiczne na własne potrzeby to zwrot ich inwestycji następuje po ok. 4 latach. Jeśli chcesz zainwestować w farmę dla zysku, czas zwrotu inwestycji zależy od ceny sprzedawanej energii. Najlepszą cenę sprzedaży energii gwarantuje umowa ppa jest aktualnie ok 550-700 zł/MWh, przy umowie na 10 lat z ceną stałą. Inna możliwość to sprzedaż energii na giełdzie lub udział w aukcjach OZE.

 

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej na 1 ha

Jeśli chcesz budować farmę na 1 ha, może to być farma o mocy 1 MW, jeśli działka jest płaska i umożliwia budowę farmy na całym 1 ha.

Nasze tipy:

  • Pamiętaj, że farmy opłaca się budować na 4 klasie ziemi i gorszej.
  • Jeśli budujesz farmę, możesz użyć paneli bifacjalnych, które produkują więcej energii.
  • Małe farmy na 1 ha to dobre rozwiązanie dla umów ppa z firmami produkcyjnymi, w tym przypadku uzyskasz wysoką cenę sprzedaży.

 

Jeśli chcesz kupić farmę napisz do Nas przez formularz (kliknij)