Koszt budowy farmy fotowoltaicznej 1mw w 2022 roku to ok. 3,5 mln zł netto. Akualnie w 2022 roku dość trudno jest doprowadzić projekt fotowoltaiczny do etapu RTB i wybudować własny projekt farmy fotowoltaicznej, ponieważ:

-wiele wniosków o warunki przyłączeniowe jest odrzucanych

-długo trwa etap uzyskania decyzji środowiskowej i WZ

-niechęć sąsiadów generuje protesty społeczne

 

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej 1 MW cena pod klucz

Jeśli chcesz posiadać farmę fotowoltaiczną możesz nabyć projekt z warunkami przyłączeniowymi, w 2022 projekt na etapie RTB kosztuje ok 155000 EUR/MWp. Możesz też kupić wybudowaną farmę, lecz ceny przekraczają 1 mln EUR netto/ MWp.

 

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej 1 MW, kiedy się zwraca

Aktualnie najszybciej zwraca się farma z której zużywasz, Nasi klienci którzy zainwestowali w farmy fotowoltaiczne na własne potrzeby to zwrot ich inwestycji następuje po ok. 4 latach. Jeśli chcesz zainwestować w farmę dla zysku, czas zwrotu inwestycji zależy od ceny sprzedawanej energii. Najlepszą cenę sprzedaży energii gwarantuje umowa ppa jest aktualnie ok 550-700 zł/MWh, przy umowie na 10 lat z ceną stałą. Inna możliwość to sprzedaż energii na giełdzie lub udział w aukcjach OZE.

 

Koszt budowy farmy fotowoltaicznej na 1 ha

Jeśli chcesz budować farmę na 1 ha, może to być farma o mocy 1 MW, jeśli działka jest płaska i umożliwia budowę farmy na całym 1 ha.

Nasze tipy:

  • Pamiętaj, że farmy opłaca się budować na 4 klasie ziemi i gorszej.
  • Jeśli budujesz farmę, możesz użyć paneli bifacjalnych, które produkują więcej energii.
  • Małe farmy na 1 ha to dobre rozwiązanie dla umów ppa z firmami produkcyjnymi, w tym przypadku uzyskasz wysoką cenę sprzedaży.

 

Jeśli chcesz kupić farmę napisz do Nas przez formularz (kliknij) 

Możesz zamówić bezpłatną wycenę projektu farmy fotowoltaicznej, instalacji fotowoltaicznej lub farmy. Instalację możemy wykonać dla Ciebie pod klucz. formularz (kliknij)