W tym wpisię opieszę jak  prąd dla firm [cena, dostępność, źródło] może wpłynąć na budowanie przewagi konkurencyjnej.

Strategia zakupu prądu dla firmy, czyli jak wygrać z konkurencją ograniczając koszty energii elektrycznej i dopasowując procesy produkcyjne do profilu produkcji ze źródła OZE z magazynem energii.

Inflacja jest dwucyfrowa, każdy z Twoich pracowników żąda podwyżki, bo na ratę nie starczy. Twoje zyski topnieją i wymuszają podwyżki cen produktów, w tym samym czasie Twoja konkurencja utrzymuje ceny z początku roku, a Ty zastanawiasz się jak oni to robią, czy do tego dokładają? W tym artykule pokażę Tobie jak oni to robią i jak już teraz możesz ograniczyć koszty energii w Twojej firmie kupując prąd dla firmy taniej.

Energochłonna firma produkcyjna nie ma lekko, prąd dla firm drożeje i będzie drożeć.

Często spotykam firmy, które zawarły kontrakty na stałą cenę na dwa lata i myślą, że nie muszą już myśleć o cenach energii, przecież oni kupują po 590 zł, bo prezes zna kogoś i to „dogada”. Nic bardziej mylnego, rozumiem, że na początku 2022 roku była jeszcze taka możliwość, ale aktualnie sytuacja jest dynamiczna i za dwa lata tego typu firmy obudzą się w rzeczywistości prądu dwa, trzy razy droższego. Cena energii może wpłynąć na być, albo nie być na rynku. Moim zdaniem już teraz warto zainteresować się w jaki sposób kupić lub wyprodukować energię z której będziesz korzystać za dwa lata. Jeśli masz pomysły na tego typu inwestycje i nie wiesz czy są możliwe do realizacji, napisz do mnie teraz, specjaliści z NRG Project chętnie doradzą i przeanalizują Twój pomysł.

Prąd dla firm – prognoza wg. specjalistów z NRG Project.

Naszym zdaniem średnia cena energii dla firm w Polsce nie ma prawa spadać ze względu na:

-oparcie produkcji o stare elektrownie węglowe

-wzrost cen węgla

-blokadę węgla i gazu z Rosji

-drogie uprawnienia do emisji CO2

-długi proces legislacyjny dot. energetyki w Polsce

-małe wolne moce przyłączeniowe

-rosnący popyt na energię

ceny prądu dla firm w 2022

Czy cena energii elektrycznej może spaść?

Tak może, nawet powiem Ci, że spadnie, ale latem w południe w dni słoneczne. Czy jesteś w stanie dopasować produkcję do tak wąskiego przedziału czasowego? Jasne, że nie ma szans, Twoja produkcja jest dwu lub trzy zmianowa często profil poboru jest liniowy, a produkcję zatrzymujesz w święta, gdy energia jest najtańsza. W kolejnym akapicie dowiesz się co zrobić, żeby zaprojektować strategię zakupu energii i ograniczyć ryzyko wpływu zmian cen energii na Twoje przedsiębiorstwo. Dobra strategia energetyczna pozwoli osiągać wymierne korzyści i przewagi konkurencyjne w długim okresie. Będziesz bardziej odporny na wahania cen energii, nie będziesz zakładnikiem firmy energetycznej. Każda podwyżka cen energii nie musi oznaczać konieczności podwyższenia cen produktów.

Co możesz zrobić, żeby Twoje przedsiębiorstwo było odporne na wzrost cen prądu dla firm?

Jeśli chcesz naprawdę tani prąd to musisz sam sobie ten prąd wyprodukować, instalacja wytwórcza dopasowana do Twoich potrzeb to rozwiązanie. Resztę energii dokupisz sobie od firmy bilansującej, dedykowane rozwiązanie pozwoli wyprzedzić konkurencję. W przeprowadzeniu całej inwestycji chętnie pomożemy i przeprowadzimy Cię przez projektowanie, budowę i wdrożenie. Przykłady Naszych rozwiązań, możesz płacić mniej za prąd dla firm:
• Wybuduj instalację fotowoltaiczną z magazynem energii i produkują własną energię, której użyjesz do produkcji
• Wybuduj instalację wiatrową połączoną z fotowoltaiką obok Twojej firmy
• Możesz wybudować farmę fotowoltaiczną w innym miejscu, chętnie pomożemy i dostarczymy energię do Twojej firmy produkcyjnej bezpośrednio z Twojej farmy, w naszej ofercie posiadamy kilka projektów farm, które możesz kupić
• Jeśli nie chcesz sam dla siebie produkować energii możesz kupić prąd dla firmy bezpośrednio od kogoś kto produkuje energię z własnej farmy, takie działanie sformalizujemy wieloletnią umową ppa ze stałą ceną.
• Magazyn energii to kolejne rozwiązanie, energię naładujesz poza szczytem i wykorzystasz w szczycie.
• System off-grid, czyli instalacja z magazynem energii umożliwiającym pracę bez sieci energetycznej.

W czym możemy Tobie pomóc?

• Możemy zaproponować Tobie gotowy projekt farmy fotowoltaicznej (do kupienia) dopasowanej do Twojego poboru energii. Przeprowadzimy proces budowy i uruchomienia.
• Możemy przeprowadzić z Tobą budowę farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej z magazynem energii.
• Dopasujemy firmę bilansującą.
• Możemy przeprowadzić zawarcie umowy ppa dla Ciebie.
• Możemy dopasować z Tobą procesy produkcyjne do cen prądu i ograniczyć zużycie.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana napisz teraz do Nas, chętnie poznamy Twoje potrzeby i przeprowadzimy wstępną bezpłatną analizę.

Kamil Talar
MSc International Business and Management
Specjalista umowappa.pl (Grupa NRG Project)

Skontaktuj się z nami w sprawie ogłoszeń teraz

Stworzymy propozycję dla Ciebie, umowa PPA, elektrownia OZE, projekty i wykonanie magazynów energii